Real Madrid bliži odbrane titule: Uvjerljiva pobjeda nad Olympiakosom ih dovodi bliže finalu!

Košarkaši Real Madrida su se plasirali u finale Eurolige dominantnom igrom protiv Olympiakosa na F4 u Berlinu. Kraljevski klub je slavio rezultatom 87-76 i sada ima priliku da odbrani titulu.

Real je već na kraju prve četvrtine imao impresivnu prednost od 18 poena, a tokom prvog poluvremena su vodili sa +25. Rutski je uspio sačuvati prednost do kraja utakmice, dok su crveno-bijeli uspjeli malo ublažiti poraz.

Najbolji u pobjedi bio je Dzhanan Musa sa 20 poena, 3 skoka i 2 asistencije. Mario Hezonja je također bio zapažen sa 12 poena i 6 skokova, dok su francuski centri Poirier i Jabusela postigli po 11 poena.

U poraženom timu, Alec Peters je ostvario double-double sa 23 poena i 10 skokova, Shaquille McKissick je ubacio 17, a Nigel Williams-Goss, bivši igrač Reala, 15 poena, 4 skoka i 3 asistencije.

Nikola Milutinov nije uspio postići poene u 10 minuta provedenih na terenu, ali je upisao dvije asistencije. Filip Petrushev je igrao manje od osam minuta i postigao 5 koševa u tom vremenu.

Realov naredni protivnik u odbrani titule će biti Panathinaikos, koji je prethodno pobijedio Fenerbahče, tim koji će se boriti sa Olympiakosom za treće mjesto u Evropi.