Pecarski i Glas su brutalnim igrama odveli Mornar do pobjede nad MZT-om

Košarkaši Mornara iz Bara pobijedili su na svom parketu MZT Skoplje sa 93-84 u 19. kolu regionalne ABA lige.

Domaći su već u drugoj četvrtini poenima Vrankovića došli do dvoznamenkastog vodstva, kada su poveli 38-28, no u posljednjih pet minuta prvog poluvremena uslijedio je veliki pad i serija 13-0 koja zapečatio je Michael Caffey tricom 4 sekunde prije kraja, potpuno neutralizirao zaostatak.

Tako se na dugi odmor otišlo neriješenim rezultatom 46-46.

Treća dionica protekla je izjednačeno, s prekidima u kojima su obje momčadi bile u vodstvu, no posljednja četvrtina pripala je momčadi koju vodi Mihailo Pavićević, kada su vodili gotovo cijelo vrijeme i zasluženo pobijedili.

Najzaslužniji za pobjedu bili su Marko Pecarski i donedavni Košarkaš Partizana Gregor Glas.

Najučinkovitiji je bio Glas s 26 poena, uz 7 skokova i 3 asistencije, no najbolju partiju ipak je pružio mladi srpski centar koji je ubacio samo dva poena manje (24), uz također 7 skokova i jedno završno dodavanje, ali uz nevjerojatan postotak šuta.. Pogodio je svih 6 pokušaja za dva poena, dok je tricu ubacio 4/6!

Dobro se kod pobjednika pokazao i Novosađanin Marko Kovačević s 8 poena i jednom asistencijom, dok je Radovan Đoković imao po 4 poena, skoka i 6 asistencija.

U momčadi iz Skoplja Abul Malik Abu upisao je 20 poena i 5 skokova, dok je Kiandre Cook imao 17 poena te po 3 skoka i asistencije.

Od srpskih Košarkaša u redovima poražene momčadi Strahinja Mićović upisao je 9 poena, 4 skoka i jedno završno dodavanje, a Aleksandar Bursać 3 poena, 2 skoka i također 1 asistenciju.