back to top

PARTIZAN PRVI FINALIST: Crno-bijeli lako pobijedili Budućnost

košarkaši Partizana prvi su finalisti ABA lige. U prvenstvu su svladali Budućnost 101:77.

Kako je Partizan dominirao u prvoj utakmici ove serije, tako je dominirao i u trećoj. Ovo je prvo finale Partizana u ABA ligi nakon devet godina pauze.

Najbolji u Partizanu bio je Kevin Panther, koji je večeras zabio 30, od čega je u prvom poluvremenu postigao 21 poen. Uz to, imao je tri asistencije i dva skoka. Nakon prvih deset minuta rezultat je bio 26:21 za Partizan, no u drugoj je Partizan zaigrao još bolje i povećao tu prednost.

Panterima su se pridružili Avramović, Ledej i kapetan Zagorac, pa je pred kraj druge četvrtine Partizan stigao do 22 poena razlike, a na poluvremenu je bilo 55:35.

Cijelo drugo poluvrijeme Partizan je dominirao i održavao prednost od dvadesetak poena razlike i lakše od očekivanog izborio naslov prvaka protiv momčadi Aleksandra Đikića.

Najbolji u Partizanu bio je Panther, a slijede ga Gaj i Ledej sa 16, Zagorac s 11 i Lesor s 10 poena i pet skokova.

Kod Budućnosti najbolji su bili Sili sa 17 i Perry s 15 poena.