back to top

NOVI DEBAKL: Zvezda u Ateni opet prokockala veliku prednost

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u utakmici 28. kola Evrolige u Ateni od Panathinaikosa SA 75:66, nakon što su napravili još jedan veliki preokret.

Iako je momčad Duška Ivanovića vodila sa 16 poena razlike, krajem treće četvrtine je posustala i još jednom pokazala da u napadu nema rješenja kada šut prestane funkcionirati.

Zvezda je povela od samog početka utakmice, a do kraja poluvremena domaći su uspjeli samo u dva poteza poravnati rezultat na samom početku. Najraspoloženiji je bio Ognjen Dobrić koji je susret otvorio sa svojih pet poena.

Već u finišu prvog poluvremena crveno-beli su došli do dvocifrene razlike nakon serije 10-0, kada su Ben Bentil i Nemanja Nedović pogodili trojke (17-7). Bivši igrač Zvezde Nate Walters uspio je smanjiti košem u posljednjoj sekundi.

Početkom druge četvrtine vezao je još dva poena, ali je Nedović bio vrlo raspoložen i nije dopustio grčkoj momčadi da se približi (20-11). Najviše što su Zeleni uspjeli bilo je približiti se na -6 (26-20) nakon koša uz pogođeno dodatno bacanje Papagiannisa.

Nikola Ivanović i Filip Petrušev pogodili su trice do kraja, a Luka Vildoza poenima nakon ofenzivnog skoka ovjerio rezultat na poluvremenu kada je srpski sastav vodio 42-29.

Kad Zvezda ima šut, uglavnom nema problema. Tako je na samom početku drugog poluvremena Ivanović još jednom bila precizna s distance za novu najveću prednost u igri 45-29. U međuvremenu je na suprotnoj strani Matt Thomas dvaput bio precizan za tri, a iako je iskusni Stefan Marković uzvratio, uslijedilo je vrlo nedinamično razdoblje u kojem se domaćin bolje snašao i do kraja četvrtine gotovo istopio prednost, još dvije trojke, Thomasa i Williamsa .

Dao je u tim trenucima šut Zvezdi, ali je neopreznim prekršajem Eleftherosa pod svojim košem zadržao prednost od 55-52 na kraju treće četvrtine. No, već početkom posljednje četvrtine suradnja Waltersa i Papagiannisa donijela je Panathinaikosu prvo vodstvo na utakmici, a onda je uslijedila trica američkog razigravača. S druge strane Dobrić je u pravo vrijeme pogodio tricu i prekinuo crnu seriju promašaja, no pokazalo se da je to bio posljednji udarac.

Kuzmić je djelić sekunde zakasnio za novi preokret, pa je uslijedila kazna u vidu novih pet uzastopnih poena, a Duško Ivanović je bio prisiljen tražiti timeout nakon što je položio Leejevu kontru za +6 za Grka. tim (64-58).

Nešto manje od dvije minute do kraja domaći su stigli do dvoznamenkaste prednosti, a nakon koša Ponitke za prednost 73-60 bilo je jasno da je sve izgubljeno.

Najučinkovitiji na utakmici bio je Jorgos Papianis sa 17 koševa, kojima je dodao 7 skokova i 2 asistencije. Dvoznamenkasti u pobjedničkoj momčadi bili su i Derrick Williams s 13 i Matt Thomas s 11 koševa, s ključnim ulogama u lomu utakmice.

U našoj momčadi Nemanja Nedović upisao je 12 poena, 2 skoka i 3 asistencije, dok je Filip Petrushev imao isti broj poena uz 9 skokova.