-1.1 C
Sarajevo
Pon, 01, 23

NISU IMALI SNAGE ZA VIŠE: Uvjerljiv poraz Partizana u Pireju

Košarkaši Partizana doživjeli su poraz nakon tri uzastopne pobjede u Euroligi, budući da je Olympiakos bio bolji od njih 87:58.

Sjajan ritam viđen je u prvom poluvremenu koje je trajalo 35 minuta, što je gotovo neviđena scena u današnjoj košarci.

Olympiakos je bolje krenuo u utakmicu i brzo došao do osjetne prednosti. Grci su odlično pucali, a Kostas Slukas je sjajno diktirao ritam svojoj momčadi. Partizan je, pak, dobro pratio taj ritam i uvijek je održavao kakav-takav priključak. Nakon prvih 10 minuta bilo je 22:14 za domaće.

U drugoj četvrtini pucali su s obje strane, a sredinom tog razdoblja gotovo svaki napad bio je koš. Dobru ulogu kod Olympiakosa odigrao je rezervista Peters s dvije trice, a odlični su bili i Slukas i Vezenkov.

Kod Partizana je Nanelli bio napadački raspoložen, dok je Lessor sada kao i obično bio dominantan u skoku.

Olympiakos je u drugoj četvrtini napravio dvoznamenkastu prednost, ali je u finišu Partizan dobrom završnicom smanjio prednost i na odmor otišao s 45:38.

U trećoj dionici Partizan je prišao na 3 poena minusa (48:45), no od tog trenutka domaći su preuzeli vodstvo. Najprije je Vezenkov tricom povisio prednost na 6 poena, a onda dobrom obranom i tranzicijom došli do maksimalnih 68:54 na kraju treće dionice.

U četvrtoj dionici partizani više nisu imali snage suprotstaviti se domaćinu, pa je prednost sredinom dionice iznosila 20 koševa, a niz su nastavili do konačnih 87:58. Partizan je u posljednjem razdoblju postigao samo 4 poena.

EL: Partizan je u rovovskoj borbi sa Žalgirisom došao do druge pobjede u Euroligi

Najefikasniji kod crno-bijelih bili su Nanelli i Panter sa po 14 poena, dok je Lessor ubacio 10. Kod Olympiakosa Slukas je ubacio 17 poena, Vezenkov 15, a Larentsakis 14.

Partizan sada ima skor 3-4, a sljedeću utakmicu igra protiv Maccabija 18. studenog u Beogradu s početkom u 20.30 sati. Ovom pobjedom Olympiakos je došao do 5-2.