back to top

LONDON JE MALI ZA BUDUĆNOST: Lavovi poraženi u Podgorici i zaostali na tablici, Dekker uzalud blistao

U 13. kolu Eurokupa Košarkaši podgoričke Budućnosti su u svojoj dvorani “Morača” savladali London Lionse sa 78-68.

Na taj se način predstavnik ABA lige vratio na pobjednički kolosijek nakon poraza od Promiteasa u prethodnom kolu, te dodatno “pobjegao” na tabeli današnjem rivalu. Tako je sada Budućnost na šestom mjestu skupine B s 8 pobjeda, dok momčad iz Velike Britanije ima tri manje na mjestu iza.

Momčad Vlade Jovanovića vodila je od samog početka, ali u ranoj fazi nisu uspjeli riješiti utakmicu jer je razlika varirala.

Činilo se da će domaća momčad lakše doći do pobjede jer je na kraju druge četvrtine došla do maksimalnih +14. No, s nešto više od tri minute do kraja treće četvrtine Lavovi su ozbiljno zaprijetili i smanjili razliku na samo 4 koša (43-39), no Marko Jagodić-Kuriža odmah je tricom otklonio opasnost.

Isti je igrač 10 sekundi prije kraja vratio dvoznamenkastu prednost (54-44) još jednim udarcem izvan linije 6.75, koja je na toj razini ostala do kraja.

Večeras je uzalud briljirao bivši NBA igrač Sam Decker sa 27 poena i 8 skokova. Jedini osim njega koji je bio dvoznamenkast u gostujućoj momčadi bio je domaći Košarkaš Ovi Soko s 11 poena te 4 skoka i 2 asistencije.

U Budućnosti je najefikasniji bio Eric Green sa 16 koševa, no najviše se istaknuo Tre Bell-Hayes s double-double učinkom od 14 koševa i 10 asistencija, kojem je dodao i 4 skoka.