5.5 C
Sarajevo
Čet, 12, 22

Južna Koreja i Belgija šanse za preokret Zmajica

Ženska Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine je upisala dva poraza na startu Svjetskog prvenstva u Sydneyu (Australija).

Priključenje Jonquel Jones, kao ključne igračice, samo dan pred utakmicu s Portorikom, evidentno je utjecalo na igru reprezentacije koja je poražena od Portorikanki sa 82:58, a potom i od jednog od favorita prvenstva, Kine, s visokih 98:51. U ovoj posljednjoj utakmici su Zmajice odigrale egal prvu četvrtinu.

– Igrali smo u prvoj i do sredine druge četvrtine s više energije nego dan prije, ali Kina je dominantan tim kojem nismo mogli odgovoriti, rekao je izbornik Goran Lojo.

U subotu (10 sati) ih očekuje još jedna utakmica u kojoj bi trebale tražiti svoju priliku za plasman dalje, a to je dvoboj s Južnom Korejom.

– Mi smo dale sve od sebe, ali nije bilo dovoljno, Kineskinje su stvarno predominantne, ali to je sada trenutno tako. Ne možemo ništa promijeniti. Uspjeh je veliki jer smo prvi put u povijesti tu, mada nam je žao što smo izgubile s ovako velikom razlikom. Ja bih rekla da nije baš realan rezultat, ali što je tu je. Moramo se odmoriti, pokušati zaboraviti ovo sve i da ostvarimo prvu pobjedu protiv Južne Koreje, izjavila je Anđela Delić.

Koreanke su također krenule sa dva uvjerljiva poraza pa je za obje selekcije ovo prilika da preokrenu stvari u svoju korist i sačuvaju šansu za plasman u drugi krug. Prilika za naš tim je biti bolji od Koreje i Belgije (koju smo u prethodna dva meča na Eurobasketu i kvalifikacijama za SP dobili) jer Zmajice u posljednjoj utakmici igraju sa selekcijom SAD-a koja je prvi favorit kompletnog turnira. Er.B.

MALE ŠANSE PALSMANU U ČETVRTFINALU: Kanađani predali parove, ali tenisači će se teško izboriti za salatu

SAD – BiH     06.00

The post Južna Koreja i Belgija šanse za preokret Zmajica appeared first on Dnevni.ba.