back to top

EVROLIGA: Radonjićev PAO slab u Madridu, ni Alba nije prošla bolje protiv Obradovića

U posljednjim utakmicama 22. kola Eurolige, koje se ovog tjedna igra u sklopu dvostrukog programa, uvjerljive pobjede ostvarili su Monaco i Real Madrid.

Momčad Saše Obradovića slavila je na gostovanju kod Albe u Berlinu u vrlo učinkovitoj utakmici rezultatom 102-84.

Nije izgledalo da će se utakmica tako odvijati jer je Alba vodila veći dio prve četvrtine. Ipak, do poluvremena gosti su stekli 15 koševa prednosti, koju su zadržali do kraja, uz nešto manje oscilacija na početku poluvremena. Tijekom treće četvrtine imali su 22 poena prednosti.

Najzaslužniji za pobjedu bio je Donatas Motejunas s 22 poena i 3 skoka. Osim njega, Mike James je imao 13 poena – uz 4 skoka i 6 asistencija – dok su po 12 ubacili bivši Zvezdin Košarkaš Jordan Lloyd (5 asistencija), Eli Okobo (6 asistencija) i Otara.

U poraženoj momčadi Jani Vecel ubacio je 17 poena, a Gabriele Prosida poen manje.

Za razliku od Obradovića, još jedan bivši trener Crvene zvezde, Dejan Radonjić, neslavno je prošao u Madridu protiv Reala, pošto je njegov Panathinaikos poražen rezultatom 83-68.

Kraljevski klub je već u prvom dijelu dobio +14, da bi do kraja prvih 20 minuta razlika narasla na 21 poen, što je na kraju i najveća u utakmici, no domaćin je rutinski održavao dvoznamenkasto vodstvo čitavog kraja. vrijeme.

Uzalud, najefikasniji je bio Paris Lee sa 17 poena. U grčkoj momčadi uz njega su bili dvoznamenkasti Marius Grigonis s 12 poena (4 skoka, 2 asistencije) i Dwayne Bacon s 11 poena, kojima je dodao i 5 skokova i 3 završna dodavanja.

U pobjedničkom sastavu Gershon Yabusele postigao je 16, Mario Hezonja 14, a Dzanan Musa 12 poena.