back to top

EUROLIGA: Španjolski derbi Barcelone, Teodosić isključen pred gostovanje Zvezdi (VIDEO)

Košarkaši Efesa upisali su pobjedu protiv Virtusa (85:80) u 10. kolu Eurolige. Cijeli susret imali su prednost koju Talijani nisu uspjeli stići.

Aktualni europski prvak na poluvremenu je imao šest poena prednosti. Malo su povećali plus iz prvog dijela.

U trećem su izabranici Ergina Atamana serijom 15:2 došli na dvoznamenkastu razliku.

Tijekom posljednjeg dijela Virtus se vratio na manji minus od pet poena u korist Efesa.

Prilikom izvođenja jedanaesteraca precizni su bili Clyburn i Bobois. Nije se moralo dogoditi jer je Efes prije kraja imao +8.

Srbijanski Košarkaš Miloš Teodosić isključen je pred kraj utakmice zbog svađe sa slovenskim sucem Damirom Javorom. Prije toga je imao šest poena i četiri asistencije.

Trijumvirat u Efezu obilježio je Bryant.

Kod pobjednika najučinkovitiji je bio Clyburn s 21 poenom naspram Bobovih 19. Micić je postigao 12 poena.

U poraženoj momčadi najbolja je bila Ife Lundberg s 22 poena. Miki i Ojule su imali po 15.

U sljedećem kolu Efes dočekuje Olympiakos, dok Virtus gostuje Crvenoj zvezdi.

Košarkaši Barcelone pobijedili su Basconju (96:84) u susretu 10. kola Eurolige. Trebalo im je tri i pol četvrtine da slome otpor protivnika.

U prvom poluvremenu Baski su bili ravnopravan protivnik. Poenima Laprovitole i Da Silve Barcelona je došla do prednosti uoči drugog dijela susreta.

Barcelona je utakmicu odlučila u drugom poluvremenu. Za to je zaslužan Corey Higgins s dvije povezane trice na kraju četvrte četvrtine.

Nakon toga Baskonia se više nije mogla vratiti.

Najbolji u pobjedničkoj momčadi bio je Jan Vesely s 18 poena i košem manje od Higginsa. Nikola Kalinić upisao je sedam poena i četiri asistencije.

Kod gostiju se istaknuo Marcus Howard s 25 poena. Pieria Henry je imao 13 poena i šest asistencija.

U sljedećem kolu Baskonia čeka borbeni Armani. Barcelona gostuje kod Albe.