back to top

EUROLIGA: Obradović se s Monacom vratio na pobjednički kolosijek, Olimpija bez šanse protiv Baskonije

euroliga: obradović se s monacom vratio na pobjednički kolosijek, olimpija bez šanse protiv baskonijeeuroliga: obradović se s monacom vratio na pobjednički kolosijek, olimpija bez šanse protiv baskonije

Večeras je odigrano pet utakmica u okviru Evrolige, a ekipa Partizana je nažalost doživjela novi poraz. Pobjede su ostvarili Barcelona, ​​​​Anadolu Efes, kao i Monaco i Baskonia.

Monaco je na gostovanju kod Aswella u francuskom derbiju bio bolji s 84-75.

Utakmica je bila ispunjena potpunom neizvjesnošću sve do posljednje četvrtine kada je momčad Saše Obradovića cijelo vrijeme održavala vodstvo koje je dostiglo i 12 poena razlike.

Najučinkovitiji su bili Mike James (4 skoka, 3 asistencije) i Motejunas (6 skokova) sa po 17 poena.

U poraženoj momčadi Lighty i Obasohan ubacili su po 13 poena, dok su Jordan Lloyd i Matthews ubacili po 11 poena.

Monaco nastavlja sa odličnim igrama, upisao je osmu pobjedu, uz samo tri poraza.

Baskonia je u svojoj Fernando Buesa Areni uvjerljivo svladala Olympiju iz Milana sa 78-62.

Već na kraju prve četvrtine španjolska momčad vodila je 15 poena razlike, a potom do kraja utakmice nije dopustila gostima da ih ozbiljnije ugroze u bilo kojem trenutku.

Uzalud, Davis je bio najbolji pojedinac utakmice s double-double učinkom od 23 poena i 12 skokova, uz 2 asistencije. Hall ga je dobro pratio s 14 poena i 2 posljednje asistencije.

Kod pobjednika bodovi su bili puno bolje raspoređeni. Thomson je zabio najviše – 15, čemu je dodao i 7 asistencija, dok je jedini uz njega s dvoznamenkastim učinkom bio Homs koji je imao 11.