back to top

EL: Veliki Petrušev vodio je Zvezdu do velike pobjede u Valenciji

Košarkaši Crvene zvezde pobijedili su u gostima Valenciju rezultatom 75:77 i završili prvi dio Eurolige s pozitivnim skorom.

Crvena zvezda je dobro krenula u utakmicu i vidno pokušavala prekinuti ritam utakmice i zaustaviti tranziciju Valencije. U prvom poluvremenu sjajan je bio Filip Petrushev koji je postigao čak 16 poena.

Nakon prve četvrtine bilo je 19:24 za Beograđane, dok je u drugoj trećini Zvezda u dva navrata došla do prednosti od 7 poena. U tom periodu crveno-bijeli su odlično šutirali za tri poena, čime su zadržali prednost i na poluvrijeme otišli sa 42:47.

U trećoj dionici viđena je teška Košarka i Zvezda nije uspijevala doći do lakih poena ispod koša. Ipak, Valencia nije uspjela preokrenuti rezultat i uspjeli su samo izjednačiti. Pred kraj trećine probudio se Nemanja Nedović koji je s tri šuta i prodorima doveo Zvezdu do 4 razlike pred posljednjih 10 minuta.

Crveno-beli su odlično počeli četvrtu deonicu, a nakon koša Nedovića sedam minuta pre kraja vodili su 58:65. Od tog trenutka gosti dugo nisu zabili koš, ali su imali sreće da je Valencia u tom periodu ubacila samo 5 poena i zadržala vodstvo. Kada su došli na minus dva, Petrušev je ponovno napravio izvrsne poteze i 3 minute prije kraja Zvezda je imala 9 koševa.

Ipak, od tog trenutka Valencia je vezala bodove, a crveno-bijeli nisu uspjeli postići niti jedan koš i nakon tri bacanja Prepelića bilo je samo 71:72 na 30 sekundi do kraja.

24 sekunde prije kraja Valencia je napravila prekršaj na Nedoviću koji je bio siguran s penala, a kod 71:74 stigao je novi triler.

Nakon prvog pokušaja Valencije, Lazarević je uspio izbaciti loptu u situaciji da je bio nadomak otmice, iz drugog pokušaja Jones je probio Dobrića i pogodio za laka 2 poena za 73:74.

Valencia je opet napravila faul, ovoga puta na Filipu Petruševu koji je također oba puta bio precizan i 10 sekundi do kraja ostalo je 73:76 i Valencia je imala novi time-out.

Nakon nove trećine Jones je ponovno postigao dva gola, dok je Nedović zabio samo jedan jedanaesterac i Valencia je imala šut za pobjedu. No, Harper nije uspio pogoditi tricu, a da jest, opet bi bilo vrlo kontroverzno jer je napravio očite korake. Na kraju 75:77.

Kod crveno-bijelih Ppetrushev je postigao 25 ​​poena (11 od 11 penala), dok je Nedović ubacio 19 poena. Crvena zvezda sada ima skor 9-8.