back to top

BEZ REZULTATSKOG ZNAČAJA: Zvijezda na krilima sjajnog Ivanovića rutinski s Cedevitom!

Košarkaši Crvene zvezde Meridianbet savladali su Cedevitu Olimpiju rezultatom 84:70 u odgođenom meču 3. kola ABA lige. Crveno-bijeli su odlično krenuli i vodili cijeli susret, što im je kasnije bilo dovoljno za pobjedu koja nije imala rezultatski značaj. Obje momčadi već su osigurale plasman u play-off regionalnog natjecanja.

Ljubljančani su startali u postavi Rebec, Adams, Dragić, Murić, Omić. Gosti iz Beograda startali su u petorci: Ivanović, Nedović, Lazić, Petrušev, Kuzmić.

Crveno-beli su utakmicu otvorili poenima Nikole Ivanovića. U startu su bolje krenuli gosti i vrlo brzo došli do dvoznamenkaste prednosti uz gotovo stopostotan šut iz igre. U tom dijelu susreta Cedevita je gubila lopte i promašivala tricu. Iako je Zvezda tada imala prazne minute, Ljubljančani nisu postigli nijedan bod.

Zvezdin niz od 17:0 prekinuo je Amar Alibegović tek nakon šest i po minuta duela. Momčad Mira Alilovića je tek tada počela ulaziti u napadački ritam nakon serije 8:0 greškama Zvezdaša. Tako se na odmor nakon prve dionice otišlo s -9 i 19:10 u korist gostiju iz Beograda.

Drugu četvrtinu započeo je Koše Dobrić. Na početku tog razdoblja Zvezda je zadržala postignut rezultat. No, Cedevita radi seriju 10:0 i potpuno se vraća u susret. Seriju je prekinuo Nikola Ivanović, koji je u odsutnosti Kampaca i Vildoze dobro raspoložen za ovu utakmicu.

Zvezda je u završnici druge četvrtine ubrzala i vratila dvoznamenkastu prednost. Na poluvrijeme se otišlo s +13 (43:30). Nikola Ivanović ubacio je 16 poena i bio besprijekoran u igri. Pratio ga je Petrušev s 9 poena. U momčadi Cedevite nitko nije bio dvoznamenkasti, a Zoran Dragić ubacio je 8 poena.

Drugo poluvrijeme golom je otvorio Josh Adams, a na drugoj strani crveno-bijeli su postigli trojku preko Branka Lazića. Cedevita uspijeva smanjiti razliku na 10 poena.

Zvezda je nastavila s dobrom igrom i nije dopustila rivalu da se približi u trećoj četvrtini. S +14 (66:52) ušli su u posljednju trećinu

Na početku posljednje četvrtine Dobrić pogađa tricu i vraća Zvezdi najvećih +17 s početka susreta. Do kraja su utakmicu bez poteškoća priveli kraju.

Predvodio ih je raspaljeni Nikola Ivanović s 29 koševa, uz po 12 Dobrića i Petruševa.

U ekipi Cedevite Alibegović je imao 12 poena, uz 10 Dragića i Matkovića.

Crveno-bijeli u petak od 20 sati igraju prvu utakmicu protiv Zadra u četvrtfinalu doigravanja. Ljubljana će dan kasnije u 18:30 ugostiti FMP.

Cedevita Olimpija – Crvena zvezda Meridianbet 70:84 (10:19, 20:24, 22:23, 18:18)