ABA: Zvezda vodi 2:0 u seriji, nakon velike drame

U drugom susretu finala ABA lige Košarkaši Crvene zvezde svladali su ekipu Partizana rezultatom 85:81 i tako poveli s 2:0 u seriji.

Partizan je utakmicu otvorio poenima Dallas Moorea, pa je Kalinić uzvratio tricom, ali su crno-bijeli bolje startali u susret. Tada je Zvezda serijom od 14:0 stigla do značajnijeg vodstva, a za to je uvelike zaslužan Ognjen Kuzmić. Dallas Moore je to prekinuo svojim košem. Počeo je seriju crno-bijelih od 5:0, ali ga je prekinuo Ivanović, golovima iz slobodnih bacanja. Zack Ledey i Kevin Panther rano su upali u probleme s prekršajima i obojica imaju po tri prije nastavka. Nikola Ivanović postigao je posljednje poene u prvom poluvremenu za plus sedam. Na kraju prvog dijela Crvena zvezda 47, Partizan 40.

Partizan je dobro počeo drugo poluvrijeme, Avramvoić krade loptu i kuca za dodatno smanjenje prednosti. Centar Partizana Lesoja napravio je dvije osobne greške u samo 50 sekundi, a ukupno četiri. Zvezda je odmah dala brza četiri poena, a zabili su Mitrović i Kalinić. Avramović je bio raspoložen za igru, lažirao je protivnika, a ja sam ostao na šutu za tri, što je i realizirao. Na semaforu je dugo bilo 57:50, a najviše je promašio Smailagić s dva pogubna udarca za tri poena. Partizan je imao posljednji napad, ali je Madar udvostručio i izgubio loptu. Pokušao je Stefan Lazarević s 3/4, ali je lopta ostala na obruču. Na kraju treće četvrtine Crvena zvezda – Partizan 62:53.

Partizan je fenomenalno krenuo u zadnji dio utakmice, trojkom Mure, pa poeni Lesora za samo minimalna četiri. Potom slijede dvije trice u nizu Alekse Avramovića, koji briljira u ovoj četvrtini u kojoj je postigao osam poena. Prva prednost Partizana od početka utakmice. Kalinić je doveo svoju momčad u vodstvo 69:68, uzvratio je Ledej, a potom Kalinić još jednom tricom za 72:71. Kada je Partizan bio blizu Hollinsa, stigao je do ničije lopte, gdje zakucava i povlači meč za 76:73.

Potpuna drama dogodila se 11 sekundi prije kraja susreta, kada je Branko Lazić dosuđen nesportskim prekršajem nad Pantherom pri rezultatu 83:79 za domaćina. Partizan je imao dva bacanja i loptu sa strane. Ledej je pucao na pola, a u sljedećem napadu fauliran je i Lesor. Francuz je prvi zabio, a onda napravio prekršaj s drugim, a Zvezda je imala akciju sa svoje polovice. Tu se slomila obrana Partizana, prošao je Mitrović i Zvezda je došla na korak od obrani naslova prvaka.