5 C
Sarajevo
Čet, 12, 22

ABA LIGA: Marnar nakon velikog preokreta bolji od Igokee, Russella nevjerojatna partija, Nakić krenuo s double-double učinkom

U drugoj ovosezonskoj utakmici ABA lige odmjerili su snage Mornar i Igokea, a nakon velikog preokreta u posljednjem dijelu slavili su gosti iz Bara rezultatom 91-83.

Utakmica je počela vrlo učinkovito s obje strane, ali niti jedna momčad nije uspjela doći do značajnije prednosti tijekom prve četvrtine.

Druga dionica pripala je Laktašankama koje su prvi put povele s dvoznamenkastom razlikom koja je išla i do 13 koševa, uz seriju Marija Nakića od 4 poena nešto manje od 4 minute prije kraja prvog poluvremena.

Na poluvrijeme su imali osjetnu prednost, jer su vodili 47-37, ali Barani se nisu predavali.

Prije svega, dogodio se preokret na krilima Derona Russella, a fantastičnoj šuterskoj večeri američkog razigravača pridružili su se i ostali suigrači, prvenstveno Vladimir Mihailović.

Preokret su nakon dugo vremena donijeli Petar Vujačić tricom na šest i pol minuta do kraja susreta (74-72), te Russell tricom i Mihailović s dvije trice. izborio je izbor Mihaija Pavićevića za finale.

Russell je bio najbolji igrač utakmice s nevjerojatnih 41 poenom, uz po 6 skokova i asistencija, a nije puno zaostajao ni Mihailović s 26 poena, 3 skoka i 4 asistencije.

U poraženoj momčadi najviše se istaknuo novopridošli Mario Nakić s double-double učinkom od 16 koševa i 10 skokova, kojima je dodao i 2 asistencije, dok je Nikolu Tanaskovića samo jedan skok dijelio od tog postignuća skupivši 15 koševa. i 9 uhvaćenih lopti.