back to top

ABA LIGA: Cedevita rutinski s Igokeom za produbljivanje krize u Laktašima!

Košarkaši Cedevite Olimpije pobijedili su Igokeu rezultatom 83:73 u 20. kolu ABA lige. Tako su Laktašanima nanijeli deseti uzastopni poraz u ovom natjecanju, koji će se boriti da izbjegnu baraž za opstanak.

Momčad Jurice Golemca bolje je otvorila susret. Nakon prve četvrtine imali su dvoznamenkastu prednost.

Momčad Vladimira Jovanovića bila je raspoloženija za bodove u drugom poluvremenu, ali nedovoljno da smanji razliku.

Na poluvremenu su Ljubljančani imali plus od 12 poena i 15 poena Josha Adamsa. Laktašane je sa 9 predvodio Dragan Milosavljević.

Cedevita Olimpija je dobro igrala iu trećoj četvrtini, održavajući dvoznamenkasti plus. Imali su bolji udio za tri poena, a Igokea je bila u zaostatku iako je šutirala učinkovitije za dva poena.

Do kraja susreta Ljubljančani su zadržali vodstvo za 13. pobjedu u sezoni i prekid niza od tri neuspjeha u regionalnom natjecanju.

Najbolji u pobjedničkoj momčadi bio je Josh Adams s 20 poena. Pratio ga je Omić s 15 koševa.

U ekipi Igokee Milosavljević, Kondić i Crawford su postigli po 13 poena.

Cedevita je blizu jedne od prve četiri pozicije uoči doigravanja, a u sljedećem kolu gostuje Zadru. Igokeu će dočekati FMP.